START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Liczby Startu (14)

Przedstawiamy statystyczne podsumowanie meczu Startu z Polskim Cukrem w Toruniu.

1 – Po raz pierwszy w sezonie meczu w wyjściowej piątce nie rozpoczął Nick Kellogg. Na dodatek Amerykanin w końcówce pierwszej kwarty nabawił się kontuzji kostki i po ponad 2 minutach gry musiał opuścić parkiet.

3 – Tylko 3 razy trafiliśmy za 2 w pierwszej połowie meczu w Toruniu (20% skuteczności po 20 minutach). W drugiej części nastąpiła poprawa w tym elemencie, ale i tak 37,5% to nasz trzeci najgorszy wynik w trwającym sezonie.

4 – Po raz drugi w sezonie przegraliśmy w jednym spotkaniu wszystkie cztery kwarty (za pierwszym razem z Asseco w Gdyni).

5 – Trzech zawodników Startu miało w Toruniu po 5 asyst – Jan Grzeliński, Marcin Salamonik i Grzegorz Małecki. Dla „Grzela” i „Saliego” to rekordy sezonu, dla „Malca” wyrównanie najlepszego osiągnięcia. Małecki w pięciu ostatnich meczach legitymuje się średnią 4 asyst/spotkanie (w całym sezonie jest to 2,4 asysty/mecz).

6 – Szósta próba w tym sezonie za 3 wreszcie przyniosła punkty Pawłowi Kowalskiemu. „Kowal” rzucił w obecnych rozgrywkach 9 oczek (w 6 meczach), co jest trzy razy lepszym wynikiem niż w poprzednim sezonie (3 pkt w 8 spotkaniach).

19 – Polski Cukier Toruń miał aż 19 zbiórek więcej od Startu (44-25). Gospodarze mieli aż 15 zebranych piłek na naszej tablicy. Nasi środkowi – Igor Chumakov i Jarosław Trojan zebrali razem zaledwie 3 piłki. 25 zbiórek naszej drużyny to drugi najgorszy wynik w sezonie (gorzej było tylko z King Wilki Morskie Szczecin – 24).

25 – Po raz trzeci w Tauron Basket Lidze przegrywamy różnicą 25 punktów. Najwyższą porażkę ponieśliśmy do tej pory w Gdyni – 31 punktami z Asseco.

40 – Pełne 40 minut rozegrał Jan Grzeliński – to pierwszy przypadek naszego zawodnika w trwającej kampanii. „Grzelu” w pełni wykorzystał dany czas od trenera – pobił kilka swoich rekordów w TBL. Rzucił 20 punktów (na rekordowej dla siebie skuteczności za 2 – 62,5% i z gry – 53,8%), miał także 7 zbiórek i 5 asyst. Dodatkowo miał 2 celne rzuty za 3, co w jednym meczu ekstraklasy zdarzyło mu się po raz drugi.

60 – Tyle procent z gry miał w Toruniu Rob Poole – to jego drugi wynik w obecnym sezonie. Poole w pięciu ostatnich meczach legitymuje się średnią 10,8 pkt/spotkanie. Przeciwko Polskiemu Cukrowi rzucił 14 oczek.

99 – 1 punktu brakuje Jarosławowi Trojanowi do osiągnięcia 100 rzuconych punktów w obecnym sezonie. Będzie siódmym zawodnikiem Startu, który tego dokona. W Toruniu do „Klubu 100” dołączyli Jan Grzeliński i Marcin Salamonik. Już wcześniej byli w nim Nick Kellogg, Igor Chumakov, Rob Poole i Grzegorz Małecki.

100 – Alan Czujkowski po raz drugi w sezonie miał 100-procentową skuteczność w rzutach za 3 (w Toruniu dwie jego próby były celne). Pierwszy raz dokonał tego z Energą Czarnymi Słupsk. Wtedy miał też 100% skuteczności z gry, podobnie jak teraz. Alan w tym sezonie notuje 42,9% skuteczności zza łuku (12/28) i pod tym wzlędem jest to jego najlepszy sezon w ekstraklasie.

103 – Marcin Salamonik w Toruniu miał 7 zbiórek i dzięki temu przekroczył barierę 100 w sezonie. Ma ich w tym momencie 103 (tylko 5 zawodników w Tauron Basket Lidze ma ich w tej chwili więcej).

Zobacz pozostałe aktualności

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Energa Basket Liga ogłosiła terminarz rozgrywek!
30.07.2020

Nasze spotkanie z PGE Spójnią Stargard zainguuruje Ligę już 27-ego sierpnia!

Lester Medford został naszym nowym rozgrywającym!
28.07.2020

27-letni Amerykanin w minionym sezonie występował w VEF Riga. Poza zdobyciem Mistrzostwa Łotwy solidnie zaprezentował się w Basketball Champions League.

Znamy terminarz fazy grupowej Basketball Champions League!
23.07.2020

Dwa mecze domowe i pięć spotkań wyjazdowych w pierwszej rundzie. Zaczynamy 14-ego października!

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy