POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Liczby Startu (11)

Wygrana Startu Lublin ze Stelmetem BC Zielona Góra to największa sensacja obecnego sezonu Tauron Basket Ligi. O tym spotkaniu napisano już niemal wszystko – niemal, bowiem do kompletu brakuje jeszcze najnowszego odcinka „Liczb Startu”.

1 – Michał Sikora meczem ze Stelmetem zadebiutował jako szkoleniowiec w Tauron Basket Lidze. Wygrana z mistrzem kraju to w tej chwili najważniejszy wpis w jego trenerskim CV.

2 – Pierwsze punkty w sezonie zanotował Paweł Kowalski. „Kowal” spędził na parkiecie prawie 5 minut i swój jedyny 2-punktowy rzut oddał lewą ręką. #bicekKowala

3 – Grzegorz Małecki niespełna 24 sekundy przed końcem meczu trafił jedną z ważniejszych trójek w swojej koszykarskiej karierze – wyprowadziła naszą drużynę na prowadzenie 79:78. „Malec” w całym meczu miał łącznie 15 oczek (2/6 za 2 i 2/4 za 3, co dało 4/10 z gry oraz 5/6 za 1), a do tego dodał 5 asyst, 3 przechwyty (w tym niezwykle istotną w końcówce) i 1 zbiórkę. Spotkanie ze Stelmetem było jego 75. w Tauron Basket Lidze. Piękny jubileusz!

4 – Jan Grzeliński miał 4 punkty przeciwko Stelmetowi i zebrał 4 piłki. Do tego dołożył 2 asysty i wymusił 5 fauli rywali. Wszystko to było ważnym wkładem w zwycięstwo.

8 – Nick Kellogg i Rob Poole tym razem byli nieco w cieniu, ale też dołożyli swoją cegiełkę do wygranej – Nick rzucił 8 punktów (wszystkie w drugiej połowie, czym dał impuls do odrabiania strat; doprowadził do remisu 56:56), Rob – 3 oczka.

10 – Marcin Salamonik trzeci raz w obecnym sezonie zanotował dwucyfrową ilość zbiórek (10 ze Stelmetem), ale dokonał tego po raz pierwszy od 18 października i meczu z PGE Turów Zgorzelec.

11 – W meczowym protokole znalazło się jedenastu czerwono-czarnych. Jedynym zawodnikiem, który nie pojawił się na parkiecie był Adam Myśliwiec, który wspierał kolegów z ławki. Wspominamy go tutaj, bo to również jego wygrana – jest częścią drużyny, podobnie jak Wojciech Hałas i Jakub Szczepaniak, którzy w tym czasie byli na meczu rezerw w Łowiczu.

12 – Alan Czujkowski po raz pierwszy w sezonie zanotował dwucyfrowe zdobycze punktowe. 12 oczek zdobył przebywając ponad 28 minut na parkiecie, a gdy grał, Start był 25 pkt lepszy od Stelmetu.

18 – Nasi zawodnicy zapisali na swoim koncie 18 asyst – to najlepszy wynik w obecnym sezonie.

32 – Tyle punktów rzucili łącznie nasi środkowi. Igor Chumakov i Jarosław Trojan mieli po 16 pkt – to najlepszy wynik lubelskich „Twin Towers” w tym sezonie. Igor osiągnął eval 23 (do punktowego dorobku dodał 6 zbiórek, 3 asysty i 1 blok), Jarek – 20 (dodatkowo 6 zbiórek, 1 blok).

40 – Dla Bartosza Ciechocińskiego był to 40. mecz w Tauron Basket Lidze. „Ciecho” co prawda nie rzucił kosza, ale miał 2 ważne asysty, a gdy przebywał na parkiecie (łącznie prawie 8 minut) Start uzyskał 14 oczek więcej od rywala.

41 – W całym spotkaniu mieliśmy 41 zbiórek, aż o 11 więcej od ekipy z Zielonej Góry, co było jednym z kluczy do wygranej.

62 – Ponad 62% skuteczności w rzutach za 2 (dokładnie 62,2%) to nasz najlepszy wskaźnik w obecnym sezonie (23/37 prób było celnych). Po raz pierwszy w sezonie mieliśmy także ponad 50% z gry (dokładnie 50,8%).

3500 – Ponad 3500 wyświetleń (do momentu, kiedy powstawał ten tekst, dokładnie 3544) ma w tej chwili nasz film na kanale YouTube (www.youtube.com/watch?v=0HEe1_-emcQ) pt. „Ostatnie sekundy i euforia po meczu ze Stelmetem”. To nasz najlepszy wynik w obecnych rozgrywkach, a trzeci w historii StartTV.