START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Liczby Startu (10)

Naszym koszykarzom nie wyszła trzecia w tym roku wizyta w Tarnobrzegu. Po wygranej w styczniu w lidze i wrześniowym zwycięstwie podczas przedsezonowego turnieju, tym razem czerwono-czarni ulegli 73:85. Kilka pozytywów udało się nam jednak znaleźć, chociaż statystyczne podsumowanie starcia z Siarką rozpoczynamy od mniej przyjemnych informacji.

0 – Jarosław Trojan nie może odnaleźć formy sprzed kontuzji. Nasz środkowy w niedzielę miał zerowy eval, co nie zdarzyło mu się jescze w obecnych rozgrywkach. Tylko 2 pkt i 20-procentowa skuteczność za 2 oraz niespełna 17-procentowa skuteczność z gry to najgorsze wskaźniki Jarka w trwającym sezonie.

2 – Spotkania w Tarnobrzegu nie zapisze do udanych również Marcin Salamonik. Zaledwie 2 rzucone punkty to wyrównanie najgorszego wyniku z meczu z BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Dodatkowo „Sali”, nasz najlepszy zbierający, z Siarką miał tylko 2 zbiórki.

7 – Tyle zbiórek miał Rob Poole – to jego rekord sezonu. Amerykanin miał też dobrze uregulowany celownik rzucając zza łuku – 4 z jego 8 prób dotarło celu (4 celnych trójek w jednym meczu jeszcze w tym sezonie nie miał). Eval 15 to jego drugi wynik w obecnym sezonie.

10 – Tyle punktów rzucił Bartosz Ciechociński (na zdjęciu poniżej z piłką), co jest jego rekordem sezonu. „Ciecho” w Tarnobrzegu dostał ponad 14 minut gry (drugi wynik w sezonie) i do 10 oczek dołożył 3 zbiórki i 2 efektowne bloki. Oby tak dalej.

15 – Z meczu na mecz rozkręca się Igor Chumakov. Środkowy ustanowił swój rekord punktowy w Tauron Basket Lidze (15 oczek), a do tego dodał 7 zbiórek i 2 bloki. Jednocześnie wyrównał swój najlepszy wynik, jeśli chodzi o eval – 17. Zaimponował w 4. kwarcie, kiedy z urazem kostki wrócił na parkiet, chcąc pomóc kolegom. Jego średnia punktów z czterech poprzednich meczów to 10,75.

19 – W takiej sile pojawiła się na trybunach „Lubelska Ferajna”. To pierwszy tak liczny wyjazd Klubu Kibica Startu w Tauron Basket Lidze.

21 – Niemal 21 minut spędził na parkiecie Alan Czujkowski (20:56 to jego najdłuższy występ w sezonie). Przełożyło się to na zdobycze punktowe – w drugim kolejnym spotkaniu rzucił 8 oczek na doskonałej skuteczności (2/2 za 2, 1/2 za 3, 3/4 z gry). Do tego dodał 5 zbiórek, co jest wyrównaniem jego rekordu sezonu. Eval 10 to rekord sezonu.

40 – Paweł Turkiewicz po raz 40. poprowadził zespół Startu w Tauron Basket Lidze. Jego bilans to 11 wygranych i 29 porażek.

Zobacz pozostałe aktualności

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Energa Basket Liga ogłosiła terminarz rozgrywek!
30.07.2020

Nasze spotkanie z PGE Spójnią Stargard zainguuruje Ligę już 27-ego sierpnia!

Lester Medford został naszym nowym rozgrywającym!
28.07.2020

27-letni Amerykanin w minionym sezonie występował w VEF Riga. Poza zdobyciem Mistrzostwa Łotwy solidnie zaprezentował się w Basketball Champions League.

Znamy terminarz fazy grupowej Basketball Champions League!
23.07.2020

Dwa mecze domowe i pięć spotkań wyjazdowych w pierwszej rundzie. Zaczynamy 14-ego października!

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy