START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Koszmar, o którym trzeba jak najszybciej zapomnieć

W meczu z Energą Czarnymi Słupsk, drużynie TBV Startu Lublin nie wychodziło praktycznie nic. Lublinianie od początku spotkania mieli potężne problemy w ataku, w obronie z kolei pozwalali rywalom na zbyt wiele. Dość powiedzieć, że po pierwszej kwarcie nasza skuteczność wynosiła 25%, gospodarzy - 65%.

Czarni błyskawicznie wyszli na prowadzenie. Już po 4 minutach wygrywali aż 11:0. Potem nasi zawodnicy wreszcie się "otworzyli", jednak dwucyfrowa przewaga utrzymała się już do końca kwarty. W drugiej odsłonie dystans pomiędzy drużynami zwiększał się. Ale nic w tym dziwnego, skoro na koniec połowy Czarni legitymowali się skutecznością wynoszącą blisko 70%!

Gdy po zmianie stron przewaga momentalnie zwiększyła się do ponad 20 punktów po serii 5:0 miejscowych, można było powoli oswajać się z myślą o porażce w tym meczu. Czwarta kwarta była najbardziej wyrównana ze wszystkich, jednak nie miało to żadnego wpływu na końcowe rozstrzygnięcie.

Naszym najlepszym strzelcem był Nick Covington, który zanotował 14 oczek. W spotkaniu zabrakło jeszcze nowego nabytku TBV Startu, Jasona Boone'a. Ma on dołączyć do drużyny w tym tygodniu.

Zobacz pozostałe aktualności

Energa Basket Liga powraca!
15.05.2020

Sezon 2020/21 EBL ruszy już 27 sierpnia!

Perła wspiera Szpital w Puławach!
04.05.2020

Nasz Sponsor przekazaał ambulans typu S do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach!

Start Lublin oraz Woda Bystra wspierają lubelskie szpitale cz.2
28.04.2020

Wraz z naszym Sponsorem Wodą mineralną Bystra kontynuujemy działania wspierające lubelskie szpitale...

"Rocznica na medal" - Wiesław Pawłat
27.04.2020

Wprawdzie z powodu pandemii koronawirusa rok 2020 nie jest dla świata najszczęśliwszy, ale dla koszykarzy Startu okazał się najlepszy w historii - i to nie tylko klubowej, ale także całego basketu na Lubelszczyźnie.

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy