PSZCZÓŁKA START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Koszmar, o którym trzeba jak najszybciej zapomnieć

W meczu z Energą Czarnymi Słupsk, drużynie TBV Startu Lublin nie wychodziło praktycznie nic. Lublinianie od początku spotkania mieli potężne problemy w ataku, w obronie z kolei pozwalali rywalom na zbyt wiele. Dość powiedzieć, że po pierwszej kwarcie nasza skuteczność wynosiła 25%, gospodarzy - 65%.

Czarni błyskawicznie wyszli na prowadzenie. Już po 4 minutach wygrywali aż 11:0. Potem nasi zawodnicy wreszcie się "otworzyli", jednak dwucyfrowa przewaga utrzymała się już do końca kwarty. W drugiej odsłonie dystans pomiędzy drużynami zwiększał się. Ale nic w tym dziwnego, skoro na koniec połowy Czarni legitymowali się skutecznością wynoszącą blisko 70%!

Gdy po zmianie stron przewaga momentalnie zwiększyła się do ponad 20 punktów po serii 5:0 miejscowych, można było powoli oswajać się z myślą o porażce w tym meczu. Czwarta kwarta była najbardziej wyrównana ze wszystkich, jednak nie miało to żadnego wpływu na końcowe rozstrzygnięcie.

Naszym najlepszym strzelcem był Nick Covington, który zanotował 14 oczek. W spotkaniu zabrakło jeszcze nowego nabytku TBV Startu, Jasona Boone'a. Ma on dołączyć do drużyny w tym tygodniu.

Zobacz pozostałe aktualności

U!NB AZS UMCS START LUBLIN z licencją na grę w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn
28.07.2021

Komisja Licencyjna Polskiego Związku Koszykówki przyznała licencję okresową uprawniającą do udziału w cyklu rozgrywek Suzuki 1 Ligi Mężczyzn klubowi MKS Start SA Lublin w sezonie 2021/2022. 

Olimpijskie LUNCH MENU od Perła Sport Pub
26.07.2021

Wszystkich Kibiców zapatrzonych w olimpijskie zmagania Biało-Czerwonych zapraszamy do skorzystania z oferty Perła Sport Pub.

MATEUSZ KOSTRZEWSKI nowym zawodnikiem Pszczółki Startu Lublin!
26.07.2021

Mierzący 202cm wzrostu skrzydłowy dołącza do Czerwono-Czarnej rodziny.

SUZUKI PUCHAR POLSKI ponownie w Lublinie!
22.07.2021

W dniach 17-20 lutego 2022 r. w hali Globus rozegrany zostanie Suzuki Puchar Polski z udziałem Pszczółki Startu Lublin oraz 7 innych najlepszych drużyn w tabeli po pierwszej rundzie rozgrywek Energa Basket Ligi.

Partner Główny Partner Główny Sponsor główny Sponsor Tytularny Sponsor Strategiczny

Nasi partnerzy