START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Kończymy sezon zwycięstwem

TBV Start Lublin zakończył zmagania w sezonie 2017/18 Energa Basket Ligi pewnym zwycięstwem nad Miastem Szkła Krosno. Jak przebiegało to spotkanie?

W ciągu pierwszych trzech minut do kosza w hali Globus trafiał tylko Marcin Dutkiewicz. Popularny "Zielony" oddał dwa celne rzuty z dystansu, które dały gospodarzom prowadzenie 6:0. Po 180 sekundach gry skuteczność (choć niezbyt dużą) zaczęli prezentować także pozostali zawodnicy na lubelskim parkiecie. Przestrzelonych rzutów nadal było jednak sporo i obie drużyny nie grały zbyt przekonująco. Do końca pierwszej kwarty o jeden punkt więcej uzbierali goście i to oni prowadzili 15:14.

W kolejnej odsłonie lublinianie rozkręcali się wraz z każdą minutą i łapali swój rytm. Podopieczni trenera Davida Dedka dość szybko odskoczyli rywalom i wypracowywali sobie przewagę dzięki której kontrolowali przebieg spotkania. Najczęściej oklaskiwanym zawodnikiem był w trakcie drugiej kwarty Darryl Reynolds, który zdobywał punkty w efektowny sposób oraz ciężko pracował w obronie.

"Startowcy" rozpoczynali trzecią kwartę z zaliczką w postaci 10 punktów i właściwie już do końca meczu ich prowadzenie nie było zagrożone. Po 30 minutach rywalizacji czerwono-czarni mieli przewagę 13 oczek i po końcowej syrenie również tak było.

Nasza drużyna miała przed tym spotkaniem szansę na awans do fazy play-off, jednak by tak się stało lublinianie musieli zwyciężyć i liczyć na korzystne rezultaty z aż trzech innych boisk. W dwóch starciach wyniki były dobre dla TBV Startu, jednak wygrana PGE Turowa z Legią przesądziła o tym, że sezon w Energa Basket Lidze dobiegł dla czerwono-czarnych końca. Tym samym, ekipa z Lublina zakończyła rozgrywki na dziewiątym miejscu w tabeli z bilansem 17 wygranych i 15 porażek.

TBV Start Lublin – Miasto Szkła Krosno 75:62 (14:15, 23:12, 18:15, 20:20)

TBV Start: Dutkiewicz 12, Reynolds 12, Washington 11, Lewis 10, Gospodarek 10, Mirković 6, Ciechociński 6, Szymański 4, Czerlonko 2, Zalewski 2, Dziemba 0, Kowalski 0

Miasto Szkła: Pinkston 18, Gaddefors 10, Mustapić 10, Alexis 8, Lejasmeiers 6, Jakóbczyk 4, Grochowski 3, Sroka 3, Oczkowicz 0

Zobacz pozostałe aktualności

Energa Basket Liga powraca!
15.05.2020

Sezon 2020/21 EBL ruszy już 27 sierpnia!

Perła wspiera Szpital w Puławach!
04.05.2020

Nasz Sponsor przekazaał ambulans typu S do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach!

Start Lublin oraz Woda Bystra wspierają lubelskie szpitale cz.2
28.04.2020

Wraz z naszym Sponsorem Wodą mineralną Bystra kontynuujemy działania wspierające lubelskie szpitale...

"Rocznica na medal" - Wiesław Pawłat
27.04.2020

Wprawdzie z powodu pandemii koronawirusa rok 2020 nie jest dla świata najszczęśliwszy, ale dla koszykarzy Startu okazał się najlepszy w historii - i to nie tylko klubowej, ale także całego basketu na Lubelszczyźnie.

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy