Kolejny rekord pobity

Start Lublin pokonał 88:78 Legię Warszawę w Meczu Słodkich Serc, rozegranym w ramach akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Podczas spotkania udało się zebrać 278 kg słodyczy (w tym 700 czekolad), co jest nowym rekordem – to 38 kg więcej niż w ubiegłym roku.

Kibice, którzy stawili się w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Alejach Zygmuntowskich, jak zwykle nie zawiedli. Uśmiechy dzieci są najlepszą nagrodą za pomoc w tak szczytnym celu. Do akcji przyłączył się również nasz sponsor główny, firma deweloperska TBV, który wręczył 10 kg łakoci. Oprócz słodyczy, został rozdany także sprzęt sportowy – chociażby piłki Spaldinga powędrowały w stronę dzieci zasiadających na trybunach.

Samo spotkanie rozpoczęliśmy piątką: Nick Kellogg, Grzegorz Małecki, Rob Poole, Marcin Salamonik, Jarosław Trojan. Z wysokości ławki rezerwowych mecz oglądał Igor Chumakov, który dochodzi do siebie, po tym jak w Tarnobrzegu podkręcił staw skokowy. W warszawskim zespole w roli widza występował Cezary Trybański. Pierwszy Polak w NBA został jednak owacyjnie przywitany przez publiczność.

Mecz z Legią, pomimo osiągniętej przewagi w pierwszej kwarcie, był bardzo wyrównany do połowy czwartej odsłony. Warszawianie, chociaż w pewnym momencie przegrywali już 11 oczkami (22:11) zdołali odrobić straty i w drugiej części wyszli nawet na prowadzenie 5 punktami (44:39), a po 20 minutach było 46:43 dla pierwszoligowca.

Start wziął się do roboty w trzeciej ćwiartce, ale kontrolę nad spotkaniem przejął od stanu 61:64. Trzy serie (dwukrotnie 6-0 i 7-0 w końcówce meczu) przypięczętowały wygraną.

Najwięcej punktów dla czerwono-czarnych zdobył tym razem Jarosław Trojan (na zdjęciu) – 23.

Ostatnią szansą w tym roku, żeby zobaczyć zawodników Startu na parkiecie będzie niedzielny mecz ze Stelmetem BC Zielona Góra. Starcie z mistrzem kraju rozpocznie się o godzinie 18 w hali na lubelskim Globusie.

Start Lublin – Legia Warszawa 88:78 (24:15, 19:31, 24:18, 21:14)
Start: Trojan 23, Małecki 20 (1x3), Kellogg 11 (2x3), Salamonik 6 (2x3), Poole 5 (1x3) – Czujkowski 15 (3x3), Kowalski 4 (1x3), Grzeliński 2, Ciechociński 2, Myśliwiec, Hałas.
Legia: Aleksandrowicz 14, Bierwagen 10 (1x3), M. Wilczek 10 (2x3), Andrzejewski 4, Ł. Wilczek 1 – Parzych 14 (2x3), Kosiński 13, Malewski 8 (2x3), Linowski 4.
Sędziowali: Adrian Szczotka, Robert Rydz, Adam Kołoszewski.