START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Juniorzy TBV Startu znów zagrają w EYBL

W sezonie 2017/2018 juniorzy czerwono-czarnych ponownie wezmą udział w rozgrywkach na europejskim poziomie. Dzięki staraniom klubu, TBV Start Lublin będzie po raz kolejny członkiem EYBL - European Youth Basketball League - Europejskiej Ligi Koszykówki Młodzieżowej. 

EYBL to cykl turniejów, podczas których dochodzi do konfrontacji zespołów z różnych państw Starego Kontynentu. W lidze uczestniczą zespoły z łącznie 28 krajów Europy. Tym razem nasi młodzieżowcy będą rywalizować w imprezach rangi U20, czyli w kategorii "junior". W odróżnieniu od turniejów do lat 17, rozgrywki na poziomie U20 odbywają się w jednej grupie, bez podziału na dywizję A i B.

Udział w młodzieżowej Eurolidze to doskonała okazja do sprawdzenia umiejętności lubelskiej młodzieży na tle międzynarodowym. Głowna idea, która przyświeca EYBL to stworzenie przestrzeni, gdzie młodzież z różnych państw będzie mogła się poznać, rywalizować ze sobą oraz podnosić swoje umiejętności. To idealna płaszczyzna wymiany doświadczeń dla młodych zawodników oraz sztabów szkoleniowych. Szeroka współpraca w ramach ligi pozwoli poznać także rozwiązania organizacyjne w innych europejskich klubach.

Głęboko wierzymy, że ponowne uczestnictwo w EYBL będzie dla młodych zawodników TBV Startu Lublin doskonałym narzędziem kształtowania właściwych postaw oraz pomoże im w realizacji sportowych marzeń.

Co istotne, w tym sezonie na tle swoich kolegów zza granicy ponownie będą mogli sprawdzić się zawodnicy, którzy występowali w poprzedniej edycji młodzieżowej Euroligi. Dzięki temu, juniorzy czerwono-czarnych będą mogli ocenić swoje postępy. Trenerem naszej grupy będzie Marek Zieliński, który także ma doświadczenie w rywalizacji na poziomie międzynarodowym.

- Cieszymy się, że będziemy mogli znów sprawdzić umiejętności naszej klubowej młodzieży, a także wypromować miasto i koszykówkę – mówi Arkadiusz Pelczar, prezes TBV Startu Lublin. – Nasz udział w EYBL nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie i pomoc prezesa Lubelskiego Związku Koszykówki, Marka Lembrycha oraz prezesa Polskiej Ligi Koszykówki, Marcina Widomskiego, którym serdecznie dziękujęmy – dodaje.

W najbliższej edycji EYBL TBV Start znalazł się w grupie liczącej 15 zespołów. Przeciwnikami lublinian będą ekipy z Białorusi, Estonii, Finlandii, Gruzji, Kazachstanu, Łotwy, Polski, Rosji, Szwecji i Węgier. Pierwszy turniej odbędzie się w dniach 21-24 września w łotewskim Ventspils. Kolejne zaplanowano w grudniu oraz w lutym.

Zobacz pozostałe aktualności

X Memoriał Zdzisława Niedzieli już jutro!
12.08.2020

W dniach 14-15.08.2020 zostaną rozegrane cztery mecze towarzyskie w Hali Globus

Zbliża się "Lato w mieście" z koszykarzami Startu Lublin
11.08.2020

Otwarty trening z naszymi zawodnikami dedykowany dzieciom i młodzieży już 28 sierpnia!

II Memoriał Karola Gutkowskiego - pierwszy sprawdzian przed sezonem 2020/2021 za nami
09.08.2020

W dniach 7 i 8 sierpnia mierzyliśmy się z zespołami z Bydgoszczy i Radomia

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy