START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Jakub Zalewski zawodnikiem TBV Startu

W obliczu kontuzji Mateusza Dziemby, klub zdecydował się pozyskać nowego rzucającego obrońcę. Szeregi TBV Startu zasilił Jakub Zalewski, który podpisał kontrakt ważny do końca aktualnego sezonu, z opcją przedłużenia na kolejne rozgrywki.

Nasz nowy zawodnik ma 184 cm wzrostu, urodził się 21 czerwca 1986 roku w Radomiu i przez większość swojej kariery był związany z tamtejszą Rosą. Ogółem, Zalewski spędził w radomskim klubie 12 lat, przechodząc w tym czasie drogę od III ligi do PLK. 31-latek do tej pory jest rekordzistą Rosy pod względem liczby sezonów spędzonych w klubie na centralnym szczeblu rozgrywek oraz sumy punktów zdobytych w ligowych meczach.

Po opuszczeniu Radomia w czerwcu 2015 roku, Zalewski związał się na jeden sezon z tarnobrzeską Siarką. Z kolei ostatnie rozgrywki spędził w AZS Koszalin, gdzie w 32 spotkaniach spędzał na parkiecie średnio 21 minut, notując przy tym 7,5 punku na mecz. Minionego lata powrócił natomiast do drużyny z Tarnobrzega, w której na pierwszoligowych parkietach rzucał 15,18 pkt na mecz, będąc najskuteczniejszym zawodnikiem całego zespołu w trwającej ligowej kampanii.

- Jakub to bardzo doświadczony zawodnik, dysponujący dobrym rzutem – mówi trener David Dedek. - Doszło do poważnej kontuzji Mateusza Dziemby, który nie wróci do nas prędko, a czekają nas bardzo intensywne tygodnie z dużą ilością spotkań. Dlatego musieliśmy uzupełnić skład graczem na pozycję rzucającego obrońcy, który pomoże drużynie w walce o zwycięstwa – dodaje szkoleniowiec.

Zadebiutować w czerwono-czarnych barwach Zalewski może już w najbliższym meczu z King Szczecin. Do tej rywalizacji dojdzie już w piątek, 1 grudnia w hali Globus. 

Zobacz pozostałe aktualności

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Energa Basket Liga ogłosiła terminarz rozgrywek!
30.07.2020

Nasze spotkanie z PGE Spójnią Stargard zainguuruje Ligę już 27-ego sierpnia!

Lester Medford został naszym nowym rozgrywającym!
28.07.2020

27-letni Amerykanin w minionym sezonie występował w VEF Riga. Poza zdobyciem Mistrzostwa Łotwy solidnie zaprezentował się w Basketball Champions League.

Znamy terminarz fazy grupowej Basketball Champions League!
23.07.2020

Dwa mecze domowe i pięć spotkań wyjazdowych w pierwszej rundzie. Zaczynamy 14-ego października!

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy