Gra lepsza niż wyniki

TBV Start Lublin przegrał dwa mecze w Memoriale Andrzeja Kowalczyka rozgrywanym w Ostrowie Wielkopolskim. Lublinianie musieli uznać wyższość PGE Turowa Zgorzelec oraz Polfarmexu Kutno, chociaż w żadnym z tych spotkań nie ulegli rywalom wyraźnie.

Dobre było zwłaszcza starcie z Turowem, w którym jeszcze w trzeciej kwarcie wygrywaliśmy 61:48. Końcówka tej odsłony oraz czwarta ćwiartka rozegrały się jednak pod dyktando przeciwników. Znakomicie zaprezentował się Stefan Balmazović, który rzucił rekordowe dla siebie w okresie przygotowawczym 28 punktów.

Niestety Serb nie był już tak skuteczny dzień później i być może jego oczek zabrakło do triumfu nad Polfarmexem. Spotkanie to miało bardzo podobny przebieg, przynajmniej w pierwszej połowie, gdy kibice oglądali wymianę cios za cios. Po zmianie stron Polfarmex odskoczył na dość bezpieczny dystans, utrzymujący się w granicach 8-10 punktów, a gdy na 4 minuty przed końcem spotkania prowadził już 73:58, wydawało się, że wszystko jest  rozstrzygnięte.

Wtedy jednak obudzili się lublinianie. W ciągu niespełna 180 sekund zaliczyli serię 11:2, zachowując nadzieje na zwycięstwo. Niestety na przechylenie szali na swoją korzyść zabrakło im czasu i ostatecznie TBV Start poległ 69:77. W spotkaniu z Kutnem rolę lidera przejął Doug Wiggins, który uzbierał na swoim koncie 18 oczek.

Po powrocie z Ostrowa nasza ekipa w spokoju będzie przygotowywać się do ligowej inauguracji. Nasze spotkanie z zespołem King Szczecin kończyć będzie premierową kolejkę TBL. Przypomnijmy, że wyjazdowe starcie zaplanowano na wtorek, 11 października.

- Nasza gra wyglądała momentami bardzo dobrze, można powiedzieć nawet, że była lepsza, niż wskazują na to wyniki. Szkoda, że nie udało się odnieść zwycięstwa, ale nie załamujemy rąk. To tylko sparingi, punkty mamy zdobywać w lidze - komentuje Paweł Kowalski, kapitan zespołu, który poczynania swoich kolegów oglądał z ławki (przechodzi rehabilitację).

W finale turnieju Turów pokonał drużynę gospodarzy 79:74. Dzień wcześniej Stal wygrała z Polfarmexem 85:81.

Turów Zgorzelec - TBV Start Lublin 87:81
TBV Start: Balmazović 28, Jankowski 16, Dłoniak 9, Peterson 9, Wiggins 8, Grzeliński 6, Ciechociński 2, Małecki 2, Trojan 1.

Polfarmex Kutno - TBV Start Lublin 77:69
TBV Start: Wiggins 18, Grzeliński 13, Peterson 9, Dłoniak 8, Małecki 8, Trojan 6, Dłoniak 5, Ciechociński 2.