Feralna czwarta kwarta i bolesna porażka w Krośnie

O takiej czwartej kwarcie, jak ta którą TBV Start Lublin zagrał w meczu w Krośnie chciałoby się jak najszybciej zapomnieć. Miasto Szkła wypunktowało nas w tej części gry 26:12 i zwyciężyło w całym meczu 87:74.

W spotkaniu z beniaminkiem Polskiej Ligi Koszykówki naszym graczom przez 20 minut wychodziło niemal wszystko. Niezła obrona w połączeniu z zabójczym atakiem (7/11 w rzutach za trzy) dały siedmiopunktowe prowadzenie do przerwy. Mimo, że w trzeciej odsłonie gospodarze nieco się podnieśli, to nasi koszykarze po 30 minutach wciąż jeszcze prowadzili. To co się stało w ostatniej odsłonie należy już jednak określić, jako koszmar, o którym chciałoby się jak najszybciej zapomnieć.

Brak skuteczności w ataku i słaba obrona, zwłaszcza w grze "jeden na jeden", przyczyniły się do stosunkowo wysokiej, nie oddającej przebiegu spotkania, porażki. Trudno jednoznacznie wskazać przyczyny takiej niemocy TBV Startu, bowiem w naszej grze szwankowało niemal wszystko; od rozegrania, przez wspomnianą obroną, aż po brak celnych rzutów. Gospodarze w ciągu kilkudziesięciu sekund ze stanu 65:66 wyszli na dziesięciopunktowe prowadzenie, a w kolejnym fragmencie pogrążyli naszą ekipę. Końcówka przegrana 8:22 mówi zresztą sama za siebie...

W nadchodzącym tygodniu TBV Start, po trzech wyjazdowych spotkaniach, czeka nareszcie spotkanie na własnym parkiecie z Energą Czarnymi Słupsk, która sensacyjnie uległa u siebie Asseco Gdynia. Ten mecz zaplanowano na piątek, 28 października, na godz. 18.