Fantastyczne zwycięstwo

Po emocjonującym meczu TBV Start pokonał przed własną publicznością zdobywców krajowego Pucharu oraz wicelidera tabeli, zespół Polskiego Cukru Toruń.

Początek spotkania w hali Globus był wyrównany, a zespoły rywalizowały niemal punkt za punkt. Później w grze ofensywnej obu ekip pojawił się przestój. W 5. minucie meczu jedenasty punkt dla TBV Startu zdobył Marcin Dutkiewicz. Jak się okazało, przez pozostałych pięć minut nasza drużyna zdobyła tylko trzy oczka. Torunianie też dlugo mieli problemy ze skuteczną finalizacją akcji, ale w końcówce kwarty potrafili odskoczyć lublinianom na pięć oczek.

Na przełomie końcówki pierwszej kwarty i początku drugiej świetną skutecznością z dystansu popisywał się Aleksander Perka, który trafił trzy rzuty z dystansu z rzędu. To pozwoliło podopiecznym trenera Dejana Mihevca powiększyć przewagę do ośmiu punktów. "Startowcy" rzucili się jednak do odrabiania strat, prezentując się przy tym coraz lepiej w obronie, dzięki czemu na 3.27 min do przerwy gospodarze doprowadzili do remisu 27:27 po "trójce" Michaela Gospodarka. Od tej pory czerwono-czarni dostali wiatru w żagle, wyszli na niewielkie prowadzenie i utrzymali je do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron nasi zawodnicy wyszli na parkiet ze zdwojoną energią i z każdą kolejną akcją coraz bardziej się "nakręcali". Agresywna obrona, przechwyty i zacięta walka o każdą piłkę sprawiły, że Polski Cukier miał mnóstwo problemów ze skutecznością. Natomiast zespołowi trenera Davida Dedka wychodziło niemal każde zagranie. Kapitalną partię rozgrywał Chavaughn Lewis, wspierany przez wszystkich kolegów z drużyny, w tym dobrze broniącego Romana Szymańskiego i skutecznego Marcina Dutkiewicza. Torunianie zupełnie nie radzili sobie z postawą ekipy z Lublina, która w trzeciej kwarcie ich po prostu zdemolowała, mając przed ostatnią odsłoną 18 punktów zaliczki.

W trakcie końcowych 10 minut gospodarze pilnowali bezpiecznej przewagi i długo kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Goście próbowali zniwelować straty, ale nie potrafili się zbliżyć punktowo na tyle, by wygrana TBV Startu była zagrożona. Ogółem, pomimo kłopotów w pierwszej kwarcie, lublinianie zagrali świetne spotkanie i zasłużenie sięgnęli po 13 zwycięstwo w sezonie, w tym ósme w hali Globus.

TBV Start Lublin – Polski Cukier Toruń 77: 63 (14:19, 19:12, 27:11, 17:21)

TBV Start: Lewis 25, Dutkiewicz 15, Reynolds 10, Washington 9, Mirković 8, Gospodarek 3, Ciechociński 3, Szymański 2, Czerlonko 2

Polski Cukier: Cosey 17, Perka 11, Sulima 8, Gruszeczki 8, Wiśniewski 7, Cel 7, Diduszko 3, Śnieg 2, Kreft 0