START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Energa Czarni Słupsk: walczą z przeciwnościami losu

O ostatnich kłopotach w Słupsku można już pisać książki. Media zostały wręcz zalane artykułami, przepełnionymi tak faktami, jak i domysłami na temat afery w Enerdze Czarnych, a związanej z nielegalnym wyprowadzaniem pieniędzy z klubu. Pomimo niezdrowego zamieszania wokół drużyny, Czarni na boisku radzą sobie znakomicie.

GWIAZDA:

Każde inne nazwisko niż Jerel Blassingame będzie wyglądać tu dziwnie. Ale faktem już jest, że słupska legenda bezpowrotnie opuściła klub. Obowiązki "tego najlepszego" przejął po niej nowy nabytek Anthony Goods, którego pierwsze występy w barwach Czarnych dobrze rokują. Goods z miejsca stał się liderem punktowym, notując w trzech spotkaniach średnio 16 oczek na 68-procentowej skuteczności za dwa! Do poprawy jest jeszcze "trójka" (27%), a gdy to się stanie, Amerykanin będzie absolutnym postrachem ligi.

DRUGI SZEREG:

W ekipie Czarnych nastąpiły spore zmiany. Nie ma nie tylko wspomnianego "Blassa", ale też Justina Jacksona i Stanleya Burrella. W "buty" graczy drugiego garnituru weszli inni obcokrajowcy: Chavaughn Lewis, David Kravish i Mantas Cesnauskis. To ten ostatni był zresztą ojcem wygranej w Lublinie, gdzie zdobył 18 punktów, trafiając kluczowe trójki w końcówce bardzo zaciętego spotkania.

FORMA:

Ostatnie tygodnie to bilans 3:0 w wykonaniu Czarnych. W nowym roku słupszczanie musieli uznać wyższość jedynie Miasta Szkła Krosno i MKS Dąbrowa Górnicza notując bilans 4:2, a zostawiając w pokonanym polu King Szczecin, Asseco Gdynia, Polfarmex Kutno i AZS Koszalin.

SZANSE:

Kursy na niedzielny mecz kształują się bardzo podobnie do tych z ostatniego starcia naszej drużyny w Starogardzie Gdańskim. Szanse rywali są wyceniane na ok. 1,30, TBV Startu Lublin natomiast na ok. 3,9. Bukmacherzy typują, że gospodarze mogą wygrać mecz różnicą ośmiu-dziewięciu oczek.

fot.plk.pl

Zobacz pozostałe aktualności

X Memoriał Zdzisława Niedzieli już jutro!
12.08.2020

W dniach 14-15.08.2020 zostaną rozegrane cztery mecze towarzyskie w Hali Globus

Zbliża się "Lato w mieście" z koszykarzami Startu Lublin
11.08.2020

Otwarty trening z naszymi zawodnikami dedykowany dzieciom i młodzieży już 28 sierpnia!

II Memoriał Karola Gutkowskiego - pierwszy sprawdzian przed sezonem 2020/2021 za nami
09.08.2020

W dniach 7 i 8 sierpnia mierzyliśmy się z zespołami z Bydgoszczy i Radomia

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy