Emocje, walka i zwycięstwo

Kibice w Hali Globus byli świadkami kolejnego horroru z happy-endem. Po pełnym dramaturgii widowisku, czerwono-czarni pokonali Asseco Gdynia.

W pierwszej kwarcie lepiej prezentowali się goście. Gdynianie trafiali do kosza z 43-procentową skutecznością, natomiast miejscowi tylko z 26-procentową. Lublinianie mieli problemy zwłaszcza z rzutami z dystansu, bowiem na sześć prób tylko raz piłka znalazła się w koszu. W statystyce zbiórek był natomiast remis. Po siedmiu minutach "Startowcy" wyszli co prawda na prowadzenie 10:8, ale ostatecznie przegrali otwierającą odsłonę różnicą sześciu punktów.

Po trzech minutach drugiej kwarty goście odskoczyli już na dziewięć oczek. Jednak wraz z każdą kolejną minutą gospodarze zbliżali się do rywali, choć nadal nie pokazywali pełni swoich możliwości. Asseco schodziło na dużą przerwę prowadząc 39:35, a najskuteczniejszym graczem tej drużyny był podczas pierwszych 20 minut center Dariusz Wyka. Natomiast w szeregach czerwono-czarnych najwięcej oczek w pierwszej połowie rzucił Uros Mirković.

Lublinianie rozpoczęli drugą połowę z niesamowitą energią i od razu rzucili się do odrabiania strat. Do wyjścia na prowadzenie podopieczni trenera Davida Dedka potrzebowali niespłena 180 sekund. Natomiast, gdy do końca trzeciej kwarty pozostały cztery minuty, TBV Start miał już przewagę pięciu punktów. Niestety, w kolejnych fragmentach Chavaughn Lewis i spółka nie potrafili skutecznie sfinalizować kilku akcji z rzędu. Przeciwnicy to wykorzystali i przed czwartą z partii mieli cztery oczka zaliczki.

W ostatniej kwarcie mecz był zacięty do ostatnich sekund. Prowadzenie przechodziło od jednego zespołu do drugiego i losy spotkania ważyły się do samego końca. Ku radości lubelskiej publiczności, rywalizacja zakończyła się triumfem gospodarzy. Nasza drużyna wygrała trzeci mecz z rzędu i dwunasty w całym sezonie. Kolejne ligowe starcie czeka lublinian dopiero 4 marca. Wcześniej "Startowcy" pojadą do Warszawy na Puchar Polski.

TBV Start Lublin – Asseco Gdynia 78:76 (14:21, 21:18, 16:16, 27:21)

TBV Start: Lewis 21, Mirković 13, Dutkiewicz 12, Reynolds 12, Washington 11, Zalewski 6, Gospodarek 2, Szymański 1, Ciechociński 0, Czerlonko 0

Asseco: Garbacz 12, Zołnierewicz 14, Szczotka 10, Wyka 9, Put 8, Szubarga 8, Ponitka 8, Witliński 4, Kamiński 0