START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Dziemba i Grzeliński zagrają po Nowym Roku

Wciąż trwa rehabilitacja kontuzjowanych Mateusza Dziemby i Jana Grzelińskiego. Obaj mają wrócić do treningów na pełnych obrotach i gry już po Nowym Roku, przy czym ten drugi zawodnik jeszcze mocno odczuwa skutki niedawnego urazu.

Przypomnijmy, że Dziemba, który dołączył do ekipy TBV Startu Lublin przed tym sezonem, przeszedł operację stopy zanim jeszcze zdążył zadebiutować w czerowno-czarnych barwach. Mateuszowi dopiero niedawno usunięto śrubę stabilizującą, zawodnik szybko jednak wraca do pełnej sprawności. Nie bierze co prawda jeszcze udziału w gierkach "pięć na pięć", jednak z każdym dniem jest coraz bliżej tego. Sam Dziemba zapowiada, że jeszcze w styczniu wróci na boisko i powinno być to bliżej początku niż końca miesiąca.

Za parkietem tęskni także Grzeliński, który kontuzję odniósł znacznie później. Początkowo wydawało się, rozbrat z koszykówką potrwa w przypadku Janka około czterech tygodni, ale przymusowa pauza wydłuża się. - Z tygodnia na tydzień jest coraz lepiej, czuję jednak jeszcze dyskomfort przy chodzeniu. Ale na szczęście jestem pod okiem Pawła Pogorzelca i Kuby Majewskiego i wiem, że wszystko przebiega tak, jak należy jeśli chodzi o moją rehabilitację i niedługo powinienem być już zdrowy - mówi nasz rozgrywający.

Grzeliński, podobnie jak Dziemba, planuje powrót na parkiet w styczniu. - Wtedy chciałbym wrócić zarówno do treningów, jak i gry - kończy.

Zobacz pozostałe aktualności

Zagramy w Lidze Mistrzów!
03.07.2020

Zmagania w Basketball Champions League rozpoczniemy od fazy grupowej.

Damian Jeszke na dłużej w Starcie Lublin!
28.06.2020

Do grona zakontraktowanych zawodników na sezon Energa Basket Ligi 2020/2021 dołącza Damian Jeszke!

Roman Szymański na dłużej w Starcie Lublin!
26.06.2020

Pierwszym zawodnikiem Startu Lublin z nowym kontraktem na sezon 2020/2021 Energa Basket Ligi został Roman Szymański.

Sztab Trenerski skompletowany!
18.06.2020

Dedek, Sikora, Łuszczewski, Drozd, Majewski, Pogorzelec - nasz sztab szkoleniowy na sezon Energa Basket Ligi 2020/2021!

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy