START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Dzieci z SP38 kibicowały najlepiej

Przed meczem Startu Lublin ze Stelmetem Zielona Góra (82:78) mieliśmy uroczyste podsumowanie projektu Lublin Kibicuje Bezpiecznie. Projekt był realizowany przez Urząd Miasta Lublin oraz nasz klub od września tego roku. Partnerem projektu była Komenda Miejska Policji w Lublinie. Brały w nim udział szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne z terenu gminy Lublin.

Projekt Lublin Kibicuje Bezpiecznie jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej". Szkoły biorące udział w projekcie rywalizowały ze sobą pod względem frekwencji na meczach Startu oraz pod względem aktywnego kibicowania naszej drużynie.

W projekcie bezapelacyjnie najlepsza była Szkoła Podstawowa nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie, która otrzymała voucher o wartości 3000 zł na zakup sprzętu sportowego. Szkolny Klub Kibica w tej szkole prowadził Dariusz Harasymiuk. Dziękujemy wszystkim szkołom za zaangażowanie i doping.

Nagrody wręczali Krzysztof Komorski – zastępca prezydenta ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych, podinspektor Mariusz Kołtun – I zastępca komendanta miejskiego policji w Lublinie oraz Arkadiusz Pelczar – prezes zarządu MKS Start SA Lublin.

Zobacz pozostałe aktualności

Bilans 5:2. Pora na wyjazd do Sopotu.
13.11.2019

16. listopada (sobota) zmierzymy się z wiceliderem tabeli Energa Basket Ligi. O godzinie 17:30 zagramy z Treflem Sopot.

Historyczny początek sezonu. Co dalej?
25.10.2019

Już w niedzielę (27.10.2019) o godzinie 12:30 zmierzymy się z Asseco Arką Gdynią przed własną publicznością.

Czy będzie trzecie z rzędu zwycięstwo w sezonie?
08.10.2019

Bilety na domowy mecz przeciwko MKS Dąbrowa Górnicza (13.10.2019).

Inauguracja sezonu 2019/2020
24.09.2019

Bilety na pierwszą kolejkę Energa Basket Ligi już dostępne!

Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy