START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Dzieci z SP38 kibicowały najlepiej

Przed meczem Startu Lublin ze Stelmetem Zielona Góra (82:78) mieliśmy uroczyste podsumowanie projektu Lublin Kibicuje Bezpiecznie. Projekt był realizowany przez Urząd Miasta Lublin oraz nasz klub od września tego roku. Partnerem projektu była Komenda Miejska Policji w Lublinie. Brały w nim udział szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne z terenu gminy Lublin.

Projekt Lublin Kibicuje Bezpiecznie jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej". Szkoły biorące udział w projekcie rywalizowały ze sobą pod względem frekwencji na meczach Startu oraz pod względem aktywnego kibicowania naszej drużynie.

W projekcie bezapelacyjnie najlepsza była Szkoła Podstawowa nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie, która otrzymała voucher o wartości 3000 zł na zakup sprzętu sportowego. Szkolny Klub Kibica w tej szkole prowadził Dariusz Harasymiuk. Dziękujemy wszystkim szkołom za zaangażowanie i doping.

Nagrody wręczali Krzysztof Komorski – zastępca prezydenta ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych, podinspektor Mariusz Kołtun – I zastępca komendanta miejskiego policji w Lublinie oraz Arkadiusz Pelczar – prezes zarządu MKS Start SA Lublin.

Zobacz pozostałe aktualności

Energa Basket Liga powraca!
15.05.2020

Sezon 2020/21 EBL ruszy już 27 sierpnia!

Perła wspiera Szpital w Puławach!
04.05.2020

Nasz Sponsor przekazaał ambulans typu S do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach!

Start Lublin oraz Woda Bystra wspierają lubelskie szpitale cz.2
28.04.2020

Wraz z naszym Sponsorem Wodą mineralną Bystra kontynuujemy działania wspierające lubelskie szpitale...

"Rocznica na medal" - Wiesław Pawłat
27.04.2020

Wprawdzie z powodu pandemii koronawirusa rok 2020 nie jest dla świata najszczęśliwszy, ale dla koszykarzy Startu okazał się najlepszy w historii - i to nie tylko klubowej, ale także całego basketu na Lubelszczyźnie.

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy