START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Dusan Radović trenerem Startu!

Dusan Radović (na zdjęciu z prawej) został nowym szkoleniowcem Startu Lublin. Jego asystentem będzie Michał Sikora.

Dla Radovicia to powrót do naszego klubu, który grał dla czerwono-czarnych w sezonie 1998/1999. – Cieszę się, że po 17 latach ponownie jestem w Lublinie – mówił 43-letni były rozgrywający na dzisiejszej konferencji prasowej w hotelu Mercure przy Alejach Racławickich. – W jednej drużynie grałem wtedy z Arkiem Pelczarem, obecnym prezesem Startu, a także Pawłem Kosiorem czy Brahimą Konare. Z tego co pamiętam w rozgrywkach I ligi zajęliśmy czwarte miejsce. Graliśmy dobrą koszykówkę i teraz też zrobię co w mojej mocy, abyśmy wygrywali kolejne spotkania w Tauron Basket Lidze. Z pierwszego pobytu w Lublinie pamiętam również, że sporo kibiców przychodziło na mecze i wierzę, że teraz będzie podobnie.

Nowy trener dzisiaj będzie się przyglądał wieczornemu treningowi drużyny, pierwsze zajęcia poprowadzi w środę. W nabliższym czasie zapadnie też decyzja w kwestii wzmocnienia zespołu. – Mamy zapewnione środki na nowego zawodnika. Wstrzymajmy się jeszcze z decyzjami. Trener musi zobaczyć drużynę, poznać zawodników i wtedy zdecydujemy co dalej – wyjaśnia Arkadiusz Pelczar, prezes Startu.

Asystentem pierwszego trenera będzie Michał Sikora. – Takie były ustalenia jeszcze przed meczem ze Stelmetem. Michał jest naszym pracownikiem, jego rola w drużynie jest duża, a po ostatniej wygranej jeszcze większa – mówi Pelczar.

„Sikor” spokojnie podchodzi do nowej-starej roli. – Dziękuję klubowi, że umożliwił mi debiut w Tauron Basket Lidze. Wiem, że wciąż muszę zbierać doświadczenie. Przede mną kolejne wyzwanie – przyznaje Sikora.

Pierwszym meczem, w którym Dusan Radović poprowadzi Start, będzie potyczka w Sopocie z Treflem. Spotkanie odbędzie się 19 grudnia (sobota). Początek o godzinie 18.

Zobacz pozostałe aktualności

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Lester Medford został naszym nowym rozgrywającym!
28.07.2020

27-letni Amerykanin w minionym sezonie występował w VEF Riga. Poza zdobyciem Mistrzostwa Łotwy solidnie zaprezentował się w Basketball Champions League.

Znamy terminarz fazy grupowej Basketball Champions League!
23.07.2020

Dwa mecze domowe i pięć spotkań wyjazdowych w pierwszej rundzie. Zaczynamy 14-ego października!

Lublin StreetBasket 2020
23.07.2020
Streetball zawita do Miasta Lublin!
Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy