START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Darryl Reynolds: Liczy się progres

Przed najbliższym meczem w hali Globus rozmawiamy z naszym centrem Darrylem Reynoldsem.

W niedzielę, 4 marca zagracie z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski. Jakbyś scharakteryzował waszego najbliższego rywala?
Moim zdaniem to naprawdę kompletna drużyna. Jest tam świetny rozgrywający, wysocy gracze, którzy świetnie wykonują swoją robotę, a także atletyczni skrzydłowi. Potrafią również rzucać. To jeden z tych zespołów, który może cię skrzywdzić na wiele różnych sposobów . Dlatego musimy od początku starać się narzucić im swój styl gry, tak jak zwykle staramy się robić. Trzeba też brać pod wagę fakt, że niedawno dołączył do nich Nikola Marković ze Stelmetu Enea BC Zielona Góra, więc są jeszcze mocniejsi. 

Co zapamiętałeś z poprzedniego meczu z BM Slam Stalą w tym sezonie?
To było bardzo ciężkie spotkanie i jedno z najgorszych w naszym wykonaniu. Wyglądaliśmy słabo w ataku i rzuciliśmy wtedy bardzo mało punktów. Jednak w tamtym czasie ciągle szukaliśmy swojej tożsamości jako drużyna i potrzebowaliśmy więcej zgrania oraz zrozumienia naszych ról na boisku. Teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Wiemy, jakie są nasze mocne strony, sporo razem przeszliśmy i zebraliśmy niezbędne doświadczenie. W niedzielę czeka nas zupełnie inny mecz niż tamten w Ostrowie. Rywale są już inną drużyną i my też. Trzeba pamiętać, że w tej lidze każdy może pokonać każdego i praktycznie nie łatwych meczów. Dlatego musimy zadbać o nasze interesy na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Zagramy ze świetnym rywalem, mając znakomitą okazję na bycie jeszcze lepszym zespołem.

Dłuższa przerwa w rozgrywkach ligowych była już dla was męcząca?
Moim zdaniem nie warto się nad tym zastanawiać. Zresztą, podoba przerwa miała już miejsce w drugiej połowie listopada. Trenerzy wykonali świetną robotę, żeby dobrze nas przygotować do kolejnej fazy sezonu. My też nie oszczędzaliśmy się na treningach, ale dbaliśmy o siebie, by się odpowiednio zregenerować. Myślę, że ta przerwa nie tylko nam nie zaszkodzi, ale nawet pomoże. Da nam szansę, żeby znowu się skupić na najważniejszych rzeczach. A chodzi o to, żeby stawać się coraz lepszą drużyną i kontynuować ten proces każdego dnia do końca sezonu. Liczy się progres.

Czy w ostatnim czasie, gdy tylko trenowaliście i nie rozgrywaliście meczów, to pracowaliście dłużej nad którymś z elementów gry?
Oczywiście najczęściej zajmowaliśmy się grą w obronie, ponieważ ona zawsze może być lepsza. Występy w lidze to maraton i pewnych rzeczy nie da się polepszyć ot tak, jednego dnia. Jeżeli dzisiaj nie popełnialiśmy już błędów z wczoraj, to znaczy, że zespół zrobił postępy.

Ciężko było przełknąć porażkę w Pucharze Polski?
Ta przegrana bardzo bolała. Zwłaszcza, że torunianie pokonali nas w tym sezonie już po raz drugi. Na szczęście, przed nami jeszcze jedna potyczka z Polskim Cukrem i będziemy mieć okazję do rewanżu.

Czy fakt, że torunianie sięgnęli ostatecznie po główne trofeum nie sprawił, że było łatwiej przyjąć tę porażkę?
Ok, są silni i zdobyli puchar, ale nie patrzymy na to w ten sposób, że przegraliśmy z najlepszą drużyną w Pucharze Polski, tylko raczej, że mogliśmy pokonać tych najlepszych. W końcu nie wygrali z nami dużą różnicą punktów, co pokazuje, że gdybyśmy zaprezentowali się lepiej w tamtym meczu, to równie dobrze też mieliśmy szansę na wygranie trofeum. Cóż, tak się jednak nie stało i gratulujemy ekipie z Torunia.

Przed wami pierwszy mecz w hali Globus od miesiąca. Zdążyliście się już stęsknić za ligową rywalizacją?
Skupianie się na sprawach typu "mieliśmy za dużo lub za mało czasu" nie ma sensu. Bardziej należy się koncentrować na tym kiedy jest kolejny mecz i co trzeba zrobić, żeby się do niego jak najlepiej przygotować. To wszystko. Kiedy idziesz do pracy, też musisz wiedzieć o której należy do niej przyjść i upewnić się, że pojawisz się tam w pełni gotowy na kolejny dzień działań. Dlatego głównie myślimy teraz o tym, że w niedzielę walczymy z drużyną Ostrowa i chcemy ją pokonać.

Zobacz pozostałe aktualności

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Energa Basket Liga ogłosiła terminarz rozgrywek!
30.07.2020

Nasze spotkanie z PGE Spójnią Stargard zainguuruje Ligę już 27-ego sierpnia!

Lester Medford został naszym nowym rozgrywającym!
28.07.2020

27-letni Amerykanin w minionym sezonie występował w VEF Riga. Poza zdobyciem Mistrzostwa Łotwy solidnie zaprezentował się w Basketball Champions League.

Znamy terminarz fazy grupowej Basketball Champions League!
23.07.2020

Dwa mecze domowe i pięć spotkań wyjazdowych w pierwszej rundzie. Zaczynamy 14-ego października!

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy