START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Czas zacząć finały

Już w środę, 13 czerwca zespół TBV Startu Lublin do lat 14 rozpocznie w Radomiu walkę w turnieju finałowym mistrzostw Polski.

Czerwono-czarni już są jedną z ośmiu najlepszych drużyn w kraju w tym sezonie. Teraz lublinianie będą dążyć do tego, by móc rywalizować o medale. Finały krajowych rozgrywek są podzielone na dwie grupy. W pierwszej z nich gospodarze, czyli MKS Piotrówka Radom zmierzą się z WKK Wrocław, KS Koroną Kraków oraz Energą Góra Lodowa Słupsk. Z kolei w grupie B znalazł się nasz zespół, a także MOSM Tychy, Basketball Club Sieraków i TKM Włocławek.

Najpierw, każdy zespół zagra z każdym rywalem ze swojej grupy. Następnie, cztery ekipy, które zgromadzą najwięcej punktów spotkają się w półfinałach, drużyny z trzecich miejsc w grupach powalczą o piąte miejsce, a te z czwartych lokat o pozycję nr 7.

Pierwszym przeciwnikiem "Startowców" będzie MOSM Tychy, z którym spotkają się już 13 czerwca o godzinie 12.15. Dobę później nasi zawodnicy będą konfrontować się z Basketball Club Sieraków, a w piątek o 14.30 z TKM Włocławek.

- W finałach już się nie kalkuluje czy ktoś jest mocniejszym czy słabszym rywalem. Tam trzeba wyjść i grać w basket, a co ugramy to nasze – mówi Marcin Ciećko, trener TBV Startu do lat 14. - Naszą przewagą może być fakt, że zagramy w dokładnie tej samej hali, w której walczyliśmy w półfinałach. Tablice są tam bardzo twarde i obręcze sztywne. My już poznaliśmy ten obiekt, ale dla drużyn, któe zagrają tam po raz pierwszy to może być zaskoczenie, bo kosze wypluwają sporo piłek – kończy szkoleniowiec.

Zobacz pozostałe aktualności

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Energa Basket Liga ogłosiła terminarz rozgrywek!
30.07.2020

Nasze spotkanie z PGE Spójnią Stargard zainguuruje Ligę już 27-ego sierpnia!

Lester Medford został naszym nowym rozgrywającym!
28.07.2020

27-letni Amerykanin w minionym sezonie występował w VEF Riga. Poza zdobyciem Mistrzostwa Łotwy solidnie zaprezentował się w Basketball Champions League.

Znamy terminarz fazy grupowej Basketball Champions League!
23.07.2020

Dwa mecze domowe i pięć spotkań wyjazdowych w pierwszej rundzie. Zaczynamy 14-ego października!

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy