Czarni Słupsk zdeklasowani!

W pierwszym tegorocznym meczu w hali Globus nasza drużyna odprawiła z kwitkiem Czarnych Słupsk, w pełni kontrolując spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty.

Gospodarze prezentowali się na parkiecie lepiej od rywali przez całe spotkanie. Lublinianie pewnie przeprowadzali kolejne ataki, a w ich poczynaniach było dużo pozytywnej energii. W pierwszej kwarcie aktywny był zwłaszcza Roman Szymanski, który zbierał dużo piłek, a także mocno pracował w ataku. W trakcie pierwszych 10 minut czerwono-czarni mieli problemy właściwie tylko ze skutecznością z dystansu. Na dziewięć oddanych rzutów zza łuku tylko dwa autorstwa Jamesa Washingtona znalazły się w koszu.

W kolejnych odsłonach "Startowcy" powiększali swoją przewagę nad przyjezdnymi. W drużynie gości brakowało zdecydowanego lidera, natomiast wśród podopiecznych trenera Davida Dedka, ciężar gry brało na siebie kilku zawodników. Ponadto lublinianie zdominowali walkę na deskach. Pełna koncentracja, determinacja oraz dużo efektywniejsza postawa od przeciwników sprawiły, że na przerwę gospodarze schodzili z prowadzeniem 46:24.

Po zmianie stron TBV Start stale zwiększał dystans punktowy nad słupszczanami. Nie było żadnych wątpliwości która drużyna zasłużyła tego wieczora na zwycięstwo w hali Globus. Dlatego też z każdą kolejną minutą trener Dedek dawał coraz więcej szans rezerwowym. Ostatecznie, czerwono-czarni zmiażdżyli ekipę z Pomorza różnicą 57 punktów i mogli świętować 10 wygraną w obecnym sezonie.

TBV Start Lublin – Czarni Słupsk 107:50 (22:12, 24:12, 32:10, 29:16)

TBV Start: Lewis 21, Washington 14, Zalewski 14, Dutkiewicz 12, Reynolds 11, Kowalski 9, Szymański 8, Czerlonko 6, Ciechociński 4, Pelczar 4, Mirković 2, Gospodarek 2

Czarni: Brandon 14, Seweryn 7, Blaus 7, Jakubiak 5, Wall 5, Powideł 5, Urban 4, Bonarek 3, Cesnauskis 0