START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Co w lidze piszczy? Toruń idzie po niewiarygodny rekord, beniaminek puka do bram play-off

Zapraszamy na pierwszy zarówno w nowym roku, jak i w tym sezonie przegląd ligowych wydarzeń w ramach cyklu "Co w lidze piszczy?".

W GÓRĘ:

Mało kto przewidywał przed sezonem, że Polski Cukier Toruń w takim stopniu zdominuje rozgrywki. Wielu ekspertów typowało torunian do udziału w play-off, ale wielu prorokowało też, że może to być słabsza ekipa niż przed rokiem. Tymczasem Twarde Pierniki śrubują niebotyczny bilans meczów bez porażki. Obecnie seria wskazuje na 12 wygranych, a przerwać ją spróbuje w najbliższej kolejce nasza ekipa. TBV Start Lublin zagra w Toruniu już w środę, 4 stycznia, o godz. 18:30, inaugurując tym samym trzynastą serię spotkań.

Równie pozytywnym zaskoczeniem od początku sezonu jest Miasto Szkła Krosno. Ze świecą szukać takich, którzy wróżyli krośnianom walkę o wyższe cele, niż utrzymanie. Tymczasem to, co na początku wydawało się splotem szczęśliwych wydarzeń, obecnie jest regułą: beniaminek częściej wygrywa niż przegrywa, będąc na granicy awansu do play-off. Niekwestionowaną gwiazdą zespołu, jak i całej ligi jest Chris Czerapowicz, którego działacze Miasta Szkła "wyczarowali" przed sezonem, pokazując że w Szwecji można znaleźć prawdziwe koszykarskie perełki.

Wiele wskazuje na to, że między naszym zespołem, a Siarką Tarnobrzeg jest jakaś chemia. Przez jedenaście kolejek zarówno TBV Start, jak i Siarka zgodnie przegrywały lub wygrywały w tej samej rundzie. Tarnobrzeżanie nie byli faworytem ostatniego meczu w Kutnie, jednak po rewelacyjnej pierwszej połowie i wypracowaniu sobie ponad 20 punktów przewagi, wywieźli bezcenne dwa oczka i utrzymują się w tabeli nad nami, dzięki lepszemu bilansowi małych punktów.

Przy takim zestawieniu należy wyróżnić MKS Dąbrowa Górnicza, który choć pauzował gdy grali inni (jego mecz z AZS Koszalin został przełożony na 11 stycznia), utrzymał bardzo wysoką pozycję, potwierdzając wysokie aspiracje w tym sezonie. Lesza od MKS w tym sezonie jest tylko dwójka Polski Cukier - Stelmet BC Zielona Góra i to mówi wiele o sile dąbrowian.

W DÓŁ:

18 grudnia po niezwykle emocjonującym spotkaniu King Szczecin pokonał w dramatycznych okolicznościach faworyzowany MKS Dąbrowa Górnicza. Wydawało się, że w kolejnym starciu w Krośnie, szczecinianie także sobie poradzą. Ponieśli tymczasem bardzo wysoką, 26-punktową, porażkę, przez co w ostatnich dwóch miesiącach 2016 roku zaliczyli ujemny bilans.

Asseco Gdynia miało świetny start sezonu, osiągając, a potem utrzymując dodatni bilans. Ostatnio jednak armii dowodzonej przez Krzysztofa Szubargę wiedzie się nieco gorzej. Gdynianie ponieśli cztery porażki z rzędu. Co prawda w każdym z tych spotkań do ostatnich minut walczyli o triumf (średnia liczba punktów, którą przegrywali te mecze to zaledwie sześć oczek), jednak wygrane padały łupem rywali.

fot.plk.pl

Zobacz pozostałe aktualności

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Lester Medford został naszym nowym rozgrywającym!
28.07.2020

27-letni Amerykanin w minionym sezonie występował w VEF Riga. Poza zdobyciem Mistrzostwa Łotwy solidnie zaprezentował się w Basketball Champions League.

Znamy terminarz fazy grupowej Basketball Champions League!
23.07.2020

Dwa mecze domowe i pięć spotkań wyjazdowych w pierwszej rundzie. Zaczynamy 14-ego października!

Lublin StreetBasket 2020
23.07.2020
Streetball zawita do Miasta Lublin!
Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy