START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Bolesna przegrana w Ostrowie Wielkopolskim

TBV Start Lublin nie będzie miło wspominał wyprawy do Ostrowa Wielkopolskiego. BM Slam Stal prowadziła od początku do końca sobotniego meczu i pewnie pokonała naszą drużynę 85:56.

Zacięta walka trwała tylko kilka minut. W połowie pierwszej kwarty gospodarze przejęli inicjatywę i wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, które jeszcze przed końcem ćwiartki urosło do dziesięciu oczek. Nieźle swoją obecność w naszej ekipie zaznaczył nowy nabytek Łukasz Bonarek, który od razu po wejściu zdobył pięć punktów, jednak szybko wpadł też w kłopoty z faulami, co sprawiło że nie pograł zbyt długo.

Spotkanie w Ostrowie można nazwać meczem bez historii. Nasi zawodnicy próbowali co prawda nawiązać wyrównaną walkę z rywalami, jednak ci byli tego dnia wyjątkowo dysponowani, trafiając 44% trójek oraz blisko 48% wszystkich rzutów z gry.

Jednym z głównych problemów TBV Startu były straty; lubelski zespół zaliczył ich aż 24, co w dużej mierze pozwoliło Stali zdobywać łatwe punkty spod kosza.

W czwartej kwarcie sygnał do ataku dał jeszcze Doug Wiggins, a strata do miejscowych została zmniejszona do kilkunastu punktów, jednak ostatnie słowo należało do "Stalówki", która zwyciężyła w efektownym stylu.

Zobacz pozostałe aktualności

Energa Basket Liga powraca!
15.05.2020

Sezon 2020/21 EBL ruszy już 27 sierpnia!

Perła wspiera Szpital w Puławach!
04.05.2020

Nasz Sponsor przekazaał ambulans typu S do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach!

Start Lublin oraz Woda Bystra wspierają lubelskie szpitale cz.2
28.04.2020

Wraz z naszym Sponsorem Wodą mineralną Bystra kontynuujemy działania wspierające lubelskie szpitale...

"Rocznica na medal" - Wiesław Pawłat
27.04.2020

Wprawdzie z powodu pandemii koronawirusa rok 2020 nie jest dla świata najszczęśliwszy, ale dla koszykarzy Startu okazał się najlepszy w historii - i to nie tylko klubowej, ale także całego basketu na Lubelszczyźnie.

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy