START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Bolesna przegrana w Ostrowie Wielkopolskim

TBV Start Lublin nie będzie miło wspominał wyprawy do Ostrowa Wielkopolskiego. BM Slam Stal prowadziła od początku do końca sobotniego meczu i pewnie pokonała naszą drużynę 85:56.

Zacięta walka trwała tylko kilka minut. W połowie pierwszej kwarty gospodarze przejęli inicjatywę i wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, które jeszcze przed końcem ćwiartki urosło do dziesięciu oczek. Nieźle swoją obecność w naszej ekipie zaznaczył nowy nabytek Łukasz Bonarek, który od razu po wejściu zdobył pięć punktów, jednak szybko wpadł też w kłopoty z faulami, co sprawiło że nie pograł zbyt długo.

Spotkanie w Ostrowie można nazwać meczem bez historii. Nasi zawodnicy próbowali co prawda nawiązać wyrównaną walkę z rywalami, jednak ci byli tego dnia wyjątkowo dysponowani, trafiając 44% trójek oraz blisko 48% wszystkich rzutów z gry.

Jednym z głównych problemów TBV Startu były straty; lubelski zespół zaliczył ich aż 24, co w dużej mierze pozwoliło Stali zdobywać łatwe punkty spod kosza.

W czwartej kwarcie sygnał do ataku dał jeszcze Doug Wiggins, a strata do miejscowych została zmniejszona do kilkunastu punktów, jednak ostatnie słowo należało do "Stalówki", która zwyciężyła w efektownym stylu.

Zobacz pozostałe aktualności

II Memoriał Karola Gutkowskiego - pierwszy sprawdzian przed sezonem 2020/2021 za nami
09.08.2020

W dniach 7 i 8 sierpnia mierzyliśmy się z zespołami z Bydgoszczy i Radomia

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Energa Basket Liga ogłosiła terminarz rozgrywek!
30.07.2020

Nasze spotkanie z PGE Spójnią Stargard zainguuruje Ligę już 27-ego sierpnia!

Lester Medford został naszym nowym rozgrywającym!
28.07.2020

27-letni Amerykanin w minionym sezonie występował w VEF Riga. Poza zdobyciem Mistrzostwa Łotwy solidnie zaprezentował się w Basketball Champions League.

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy