START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Bezsilność

Trudno wytłumaczyć porażkę TBV Startu Lublin w Radomiu 47:80. Rosa prowadziła od drugiej minuty (pierwsze punkty zdobył Stefan Balmazović), jeszcze w pierwszej kwarcie wychodząc na dwucyfrową przewagę. Ta rosła w błyskawicznym tempie i dopiero w czwartej odsłonie, przy rozstrzygniętym wyniku lublinianie walczyli, jak równy z równym.

Pierwsze złe informacje dostaliśmy jeszcze przed spotkaniem. W wyjściowym składzie zabrakło Nicka Covingtona, który - choć pierwotnie awizowany do gry - musiał usiąść na ławce ze względu na chorobę.

Rosa od początku była niezwykle zmobilizowana i żądna rewanżu za niespodziewaną porażkę w pierwszej rundzie. To w połączeniu z kiepską skutecznością naszych koszykarzy dawało łatwy do przewidzenia efekt: przewaga gospodarzy rosła w zastraszającym tempie.

W lubelskich szeregach nie zawiódł jedynie Balmazović, który zdobył niemal 50% punktów zespołu (22)! Drugim strzelcem był Jason Boone z zaledwie 6 oczkami na koncie. Amerykanin zanotował ponadto 13 zbiórek, jednak jest to marne pocieszenie, gdy spojrzymy na końcowy wynik.

O fatalnym spotkaniu trzeba teraz jak najszybciej zapomnieć i szykować siły na końcówkę sezonu. Już w sobotę, 15 kwietnia, czeka nas starcie w hali Globus z Polskim Cukrem Toruń. Potem mamy wyjazd do Sopotu, by wreszcie - na zakończenie rozgrywek - podjąć u siebie Siarkę Tarnobrzeg.

Zobacz pozostałe aktualności

Bilans 5:2. Pora na wyjazd do Sopotu.
13.11.2019

16. listopada (sobota) zmierzymy się z wiceliderem tabeli Energa Basket Ligi. O godzinie 17:30 zagramy z Treflem Sopot.

Historyczny początek sezonu. Co dalej?
25.10.2019

Już w niedzielę (27.10.2019) o godzinie 12:30 zmierzymy się z Asseco Arką Gdynią przed własną publicznością.

Czy będzie trzecie z rzędu zwycięstwo w sezonie?
08.10.2019

Bilety na domowy mecz przeciwko MKS Dąbrowa Górnicza (13.10.2019).

Inauguracja sezonu 2019/2020
24.09.2019

Bilety na pierwszą kolejkę Energa Basket Ligi już dostępne!

Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy