START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Asseco Gdynia: zaskakują wszystkich

Asseco Gdynia było typowane przed sezonem do spadku. Po słabiutkim początku sezonu typujący utwierdzili się w swoich przekonaniach. Ostatnie cztery mecze Asseco to jednak inna bajka...

GWIAZDA:

Krzysztof Szubarga! Rozgrywający, skreślany przez wielu ze względu na duże problemy zdrowotne, pokazuje że ma jeszcze mnóstwo paliwa w baku. Były reprezentant Polski bryluje na parkietach PLK od początku rozgrywek. Notuje znakomite średnie 15,7 pkt, 4,8 asysty oraz blisko 2 przechwytów na mecz, będąc prawdziwym generałem na boisku.

DRUGI SZEREG:

Asseco jest jedynym zespołem w ekstraklasowej stawce, który ma w swojej kadrze wyłącznie polskich zawodników. Wspomniany wcześniej Szubarga ma jednak należyte wsparcie; najlepszy sezon w karierze rozgrywa 23-letni Filip Matczak (13,5 pkt, 4,7 zb, 3,8 as), a świetnie gra jeszcze młodszy (21 lat) Przemysław Żołnierewicz. Warto odnotować, że to właśnie mieszanka rutyny z młodością jest kluczem do dobrej gry gdynian.

FORMA:

Po bardzo słabym początku (wysokie porażki w Dąbrowie Górniczej i z Miastem Szkła Krosno), Asseco odniosło trzy triumfy z rzędu. (Energa Czarni Słupsk, Polfarmex Kutno, AZS Koszalin), z czego dwa na wyjeździe. Ekipa z Gdyni była blisko czwartego zwycięstwa we Włocławku, gdzie prowadziła nawet 14 punktami, ostatecznie ulegając jednak dwoma.

SZANSE:

Bukmacherzy typują Asseco do wygranej. Kurs na ich zwycięstwo oscyluje wokół 1,25-1,30. Triumf TBV Startu Lublin jest z kolei wyceniany średnio na 3,30. Przewidywana przez bukmacherów różnica wygranej gdynian to 7-8 punktów.

fot. plk.pl

Zobacz pozostałe aktualności

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Lester Medford został naszym nowym rozgrywającym!
28.07.2020

27-letni Amerykanin w minionym sezonie występował w VEF Riga. Poza zdobyciem Mistrzostwa Łotwy solidnie zaprezentował się w Basketball Champions League.

Znamy terminarz fazy grupowej Basketball Champions League!
23.07.2020

Dwa mecze domowe i pięć spotkań wyjazdowych w pierwszej rundzie. Zaczynamy 14-ego października!

Lublin StreetBasket 2020
23.07.2020
Streetball zawita do Miasta Lublin!
Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy