START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Asseco, czyli szybkość i fizyczność

W najbliższy poniedziałek o godzinie 19 zagramy wyjazdowe spotkanie z Asseco Gdynia w ramach 4. kolejki sezonu 2017/2018 PLK. 

Co wiemy o najbliższym przeciwniku? Ekipa z Trójmiasta także ma na swoim koncie dwa zwycięstwa i jedną porażkę. Podopieczni trenera Przemysława Frasunkiewicza do tej pory pokonali po dogrywce Czarnych Słupsk we własnej hali, następnie wygrali w Warszawie z Legią. Natomiast w ostatniej kolejce nieznacznie ulegli na wyjeździe Polskiemu Cukrowi Toruń.

Gdynianie już drugi sezon z rzędu bazują wyłącznie na krajowym składzie i nie mają w swojej kadrze żadnych zawodników zagranicznych. Poprzednie rozgrywki zakończyli na trzynastym miejscu w tabeli, gromadząc łącznie dwa punkty więcej od naszego zespołu.

Latem z Asseco do drużyny czerwono-czarnych przybyli Roman Szymański i Wojciech Czerlonko. Pierwszy z nich występował w barwach ekipy z Pomorza w latach 2013-2015, a także w poprzednim sezonie. Z kolei Czerlonko spędził w gdyńskim klubie ostatnie trzy lata.  

- Ze składu pozostali prawie wszyscy zawodnicy, z którymi graliśmy w zeszłym sezonie. Doszli co prawda Kuba Garbacz i Darek Wyka, ale trzon pozostał ten sam. Generalnie koszykówka w wykonaniu Asseco nie jest strasznie skomplikowana i bazuje przede wszystkim na fizyczności oraz szybkości. Grają bardzo szybko i to się nie zmieniło od poprzedniego sezonu. Poza tym, ich znaki firmowe to „trójki” Krzyśka Szubargi, czy post up Przemka Żołnierewicza. Trzeba też uważać na ich grę z kontry oraz na Marcela Ponitkę, który zbiera piłę i ciągnie od kosza do kosza – mówi Wojtek Czerlonko.

- Oprócz tego idą mocno na deskę i chcą zabiegać przeciwnika – podkreśla Roman Szymański. – W gdyńskiej hali zawsze dobrze gra również Piotrek Szczotka. Należy ponadto uważać na ich wysokich. Mają utalentowanych młodych graczy, którzy chcą się pokazać i walczą o kontrakty w lepszych zespołach. Każdy z nich będzie gryźć parkiet, żeby utrzeć nam nosa, ale jesteśmy na to przygotowani. Gdy oglądaliśmy analizę ich gry na wideo, to zauważyłem wiele znajomych ruchów na boisku. Dobrze je pamiętamy, więc to będzie dla nas ułatwienie. Poza tym, znamy hale i kosze, co także jest pomocne. – dodaje.

Wydaje się zatem, że nasi poniedziałkowi rywale są dobrze rozpracowani. Wojtek i Roman przyznają, że w walce z byłymi kolegami z drużyny nie będzie żadnej taryfy ulgowej. TBV Start jedzie do Gdyni po pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie. Odkąd nasza drużyna powróciła do najwyższej klasy rozgrywkowej w 2014 roku, jeszcze nie wygrała z Asseco na wyjeździe, więc najwyższa pora to zmienić.

Zobacz pozostałe aktualności

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Energa Basket Liga ogłosiła terminarz rozgrywek!
30.07.2020

Nasze spotkanie z PGE Spójnią Stargard zainguuruje Ligę już 27-ego sierpnia!

Lester Medford został naszym nowym rozgrywającym!
28.07.2020

27-letni Amerykanin w minionym sezonie występował w VEF Riga. Poza zdobyciem Mistrzostwa Łotwy solidnie zaprezentował się w Basketball Champions League.

Znamy terminarz fazy grupowej Basketball Champions League!
23.07.2020

Dwa mecze domowe i pięć spotkań wyjazdowych w pierwszej rundzie. Zaczynamy 14-ego października!

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy