START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Anwil Włocławek: odrodzony gigant

Anwil Włocławek to najlepsza drużyna PLK w tym roku. Taka teza dla nikogo nie powinna być kontrowersyjna. Włocławianie wygrali 9 z ostatnich 11 spotkań i błyskawicznie awansowali na szczyt tabeli.

GWIAZDA:

Nemanja Jaramaz jest liderem punktowym Anwilu, choć w jego szeregach aż roi się od zawodników, którzy potrafią brać na siebie grę w trudnych momentach (o tym niżej). Nasi koszykarze pokazali już jednak, że potrafią radzić sobie z gwiazdami rywali. Niedawno w Lublinie zatrzymali najlepszego strzelca ligi Chrisa Czerapowicza, a w meczu pierwszej rundy z Anwilem pozwolili Jaramazowi zdobyć ledwie siedem oczek.

DRUGI SZEREG:

Trener Igor Milicic ma prawdziwy komfort jeśli chodzi o rotowanie składem. Niemal co mecz może liczyć na ośmiu-dziewięciu zawodników, z których każdy wnosi coś do gry. Z tych najważniejszych warto zwrócić uwagę przede wszystkim na Josipa Sobina (najlepiej zbierający: 6,7 zbiórek na mecz), Pawła Leończyka (najlepiej punktujący Polak: 10,9 pkt na mecz) czy Kamila Łączyńskiego (najlepiej asystujący: 5,7 asysty na mecz).

FORMA:

Obecnie Anwil notuje serię czterech zwycięstw. Ponadto wygrał 9 z ostatnich 11 spotkań. Na taki wynik wpływ ma z pewnością łatwiejszy terminarz (trzej ostatni rywale to AZS Koszalin, Siarka Tarnobrzeg i Polfarmex Kutno) oraz fakt, że włocławianie grają ostatnio częściej u siebie niż na wyjazdach. Warto jednak przy tym odnotować, że w Kutnie Anwil potrzebował dogrywki, aby zainkasować dwa punkty.

SZANSE:

Nikogo nie powinno dziwić, że wicelider tabeli jest faworytem bukmacherów. Kursy na jego wygraną wahają się między 1.1, a 1.5. Kursy na zwycięstwo TBV Startu Lublin oscylują z kolei między 5.5, a 6. Bukmacherzy szacują, że gospodarze zwyciężą nawet 11 punktami.

Zobacz pozostałe aktualności

Bilans 5:2. Pora na wyjazd do Sopotu.
13.11.2019

16. listopada (sobota) zmierzymy się z wiceliderem tabeli Energa Basket Ligi. O godzinie 17:30 zagramy z Treflem Sopot.

Historyczny początek sezonu. Co dalej?
25.10.2019

Już w niedzielę (27.10.2019) o godzinie 12:30 zmierzymy się z Asseco Arką Gdynią przed własną publicznością.

Czy będzie trzecie z rzędu zwycięstwo w sezonie?
08.10.2019

Bilety na domowy mecz przeciwko MKS Dąbrowa Górnicza (13.10.2019).

Inauguracja sezonu 2019/2020
24.09.2019

Bilety na pierwszą kolejkę Energa Basket Ligi już dostępne!

Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy