START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Anwil Włocławek: odmieniony faworyt

Słaby start sezonu nie zdeprymował jednego z faworytów do medalu. Po odpowiednich wzmocnieniach Anwil odbudował się i właśnie zalicza serię trzech zwycięstw z rzędu.

GWIAZDA:

Rzadko zdarza się, aby zawodnik który przychodzi do topowego zespołu w trakcie sezonu, z miejsca stawał się jego liderem. W Anwilu mamy jednak do czynienia z takim przypadkiem. Nemanja Jaramaz w swoim debiucie jeszcze nie błyszczał, co nie pomogło drużynie przełamać Energi Czarnych Słupsk na obcym terenie, w kolejnych trzech spotkaniach jego gra miała jednak kolosalne znaczenie. Jaramaz jest liderem punktowym włocławian ze średnią 15,3 pkt/mecz.

DRUGI SZEREG:

Co ciekawe, to nie amerykański zaciąg stanowi o sile drugiego szeregu Anwilu, a Chorwat Josip Sobin oraz dwójka Polaków, która już dawno temu wyrobiła sobie znakomitą markę na krajowych parkietach: Michał Chyliński i Paweł Leończyk. Z tej trójki tylko Chyliński nie jest nowym graczem we Włocławku. Dla Sobina (10,6 pkt i 5,8 zb/mecz) ten sezon jest dopiero pierwszym w Polsce, Leończyk z kolei (zbliżone statystyki: 10,4 pkt i 5,6 zb/mecz) wzmocnił Anwil przychodząc z Kinga Szczecin.

FORMA:

Jak zostało wspomniane na początku, Anwil kiepsko rozpoczął rozgrywki, bo od bilansu 1-2. Z każdym kolejnym meczem było jednak coraz lepiej. Głównie za sprawą Jaramaza, który ustanowił swój rekord w starciu z Asseco Gdynia (29 pkt). Ostatnie spotkanie włocławian to był prawdziwy popis. Podopieczni Igora Milicicia rozbili w Koszalinie AZS blisko 50 punktami!

SZANSE:

Anwil jest trzeci w tabeli, TBV Start Lublin dopiero szesnasty, nie może dziwić zatem, że bukmacherzy typują gości do zwycięstwa. Szanse na ten triumf są wyceniane średnio na 1,2-1,3, szanse TBV Startu to z kolei kursy w granicach 3,4-3,6.

fot.plk.pl

Zobacz pozostałe aktualności

Zagramy w Lidze Mistrzów!
03.07.2020

Zmagania w Basketball Champions League rozpoczniemy od fazy grupowej.

Damian Jeszke na dłużej w Starcie Lublin!
28.06.2020

Do grona zakontraktowanych zawodników na sezon Energa Basket Ligi 2020/2021 dołącza Damian Jeszke!

Roman Szymański na dłużej w Starcie Lublin!
26.06.2020

Pierwszym zawodnikiem Startu Lublin z nowym kontraktem na sezon 2020/2021 Energa Basket Ligi został Roman Szymański.

Sztab Trenerski skompletowany!
18.06.2020

Dedek, Sikora, Łuszczewski, Drozd, Majewski, Pogorzelec - nasz sztab szkoleniowy na sezon Energa Basket Ligi 2020/2021!

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy